Фронтенд промальовує алгоритм руху користувача, а бекенд - алгоритм руху інформації

Так, як на будь-якій кухні не можливо приготувати страву з одного продукту, так само і в сфері розробки програмного забезпечення є багато компонентів.
Так, як на будь-якій кухні не можливо приготувати страву з одного продукту, так само і в сфері розробки програмного забезпечення є багато компонентів. Про найважливіші розповів викладач ІТ-академії LOGOS Юрій Волчак під час івенту «ІТ Кухня: основні інгредієнти та з чим їх їсти».

За словами викладача, ІТ кухню можна поділити на кілька основних інгредієнтів:

  • технічна сфера (frontend, backend, java, QC/QA, SEO)
  • нетехнічні спеціальності (РМ, SММ, HR, SEO, дизайн).
Дуже часто початківці стоять між вибором, який напрям обрати: фронтенд чи бекенд, програмування чи тестування, або ж інші нетехнічні напрями. Щоб зробити правильний вибір, необхідно розуміти, чим саме ви будете займатись під час роботи і чи не суперечить професія вашим рисам характеру та вподобанням.

Фронтенд – це процес створення користувацького інтерфейсу, тобто того всього, що бачить користувач, зв'язок користувача і браузера, займається видимим. Фронтенщик має відчувати сайт, проект. Такий спеціаліст не тільки працює з кодом, але й з візуальністю, відслідковує алгоритм руху користувача. Тобто, якщо хочеш бачити візуальний результат – тобі у фронтенд.

Бекенд – це процес створення внутрішньоої політики та механіки, встановлює зв'язок між браузером і базою даних. Бекендщик 90% свого часу працює з кодом, його робота менш візуальна, можна сказати, що він працює в хмарі. Бекендщик зобов'язаний дуже чітко промальовувати алгоритм усіх дій та алгоритм руху інформації. Таким чином, якщо вам подобається систематичність, кодинг та створення алгоритмів, тоді сфера бекенду для вас.
«Варто також розуміти, що сайт без фронтенду неможливий, а от без бекенду деякі сайти (лендінги) можуть працювати», – наголосив Юрій Волчак.

Дизайн-професії в ІТ підходять для тих, хто має відчуття стилю та кольорів. Тестувальником можуть бути люди, які дуже уважні та готові займатись одноманітною роботою.

«Зрештою вибір завжди залишається за вами, ми можемо вас лише скерувати чи підказати як краще рухатись», – каже викладач ІТ-академія LOGOS.

Щоб розпочати свій шлях в ІТ звертайтесь в ІТ-академію LOGOS та реєструйтесь на навчання.

Також в LOGOS IT ACADEMY є безкоштовні п'ятиденні курси з основ програмування (на базі мови java) та основ веб-розробки, на яких ви зможете спробувати себе в одному із напрямів і обрати те, що підходить саме вам.
Отримати консультацію
Після відправки заявки з вами зв'яжеться менеджер Logos IT Academy